25 grudnia 2023

Ks. Arcybiskup składa życzenia

Słowo Metropolity Gdańskiego
na Boże Narodzenie 2023 AD


Czcigodni Bracia w kapłaństwie, Siostry i Bracia!
Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Dokonują się w nim rzeczy najważniejsze. W Betlejem Syn Boży stał się jednym z nas. Narodził się całkowitym ubóstwie, aby nikogo nie pominąć. Narodził się w zwykłej szopie, aby być dostępny dla wszystkich. Narodził się w ubóstwie, aby każdy mógł ogrzać się miłością, przygarnąć Go i zabrać do swojego życia, otulić dobrocią i życzliwością. Ewangelista Jan powie krótko: „Przyszedł do swoich…”.
Taki jest Bóg. Nieprzewidywalny w swoich gestach i postawach. Jego największym pragnieniem jest pozostawać blisko człowieka. W swej bliskości utożsamia się z chorymi i cierpiącymi, przemieszcza się z migrantami i uciekinierami, pozostaje z zapomnianymi i odrzuconymi, przynosi pocieszenie dzieciom i starcom, uczy kochać niechcianych i skazywanych na unicestwienie.
Bliskość Jezusa uczy nas, jak stawać się darem miłości dla innych. Uczy nas nawiązywać z innymi relacje miłości, wybierać wspólną drogę, budować wspólny dom i rodzinę, wspólne środowisko i wspólną przyszłość.
Boże Narodzenie jest więc wydarzeniem wyjątkowym. Jest czymś, co nieustannie się ponawia. Ten sam Jezus, który narodził się Betlejem, teraz nieustannie rodzi się na ołtarzu, w Eucharystii, a następnie w naszym, ludzkim sercu i staje się programem naszego życia. Warto więc otworzyć się na Boże Narodzenie.
Wszystkim Członkom waszej Wspólnoty parafialnej życzę radosnego i pełnego miłości spotkania z Jezusem narodzonym w Betlejem oraz Jego obfitych darów na Nowy 2024 Rok. Zapewniam wszystkich o pamięci w modlitwie i z serca Wam błogosławię.
+ Tadeusz Wojda SAC Arcybiskup Metropolita Gdański

ks. Proboszcz


Zdjęcia

Misterium Męki Pańskiej 2024

Relikwie św. Wojciecha 2024

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
243 0.071885108947754